Kategoriler

Reklam

Meta

Hamilelikte Vajinal Kaşıntı Kanama

Vajina çevresindeki kaşıntılar vajinit yani vajinada mantar enfeksiyonuna bağlıdır genellikle. En sık görülen belirtisi kaşıntıdır. Enfeksiyona ve kaşınmaya bağlı olarak vulva, vajina kızarık ve ödemlidir. Akıntı olguların tümünde görülmese de, beyaz renkte ve koyu kıvamlıdır.

Bu akıntı hastalar tarafından süt kesiği veya krem peynir benzetmeleri ile tarif edilirler.

Hamilelik sırasında vulvovajinal mantar enfeksiyonlarının tedavisi daha zordur. Çünkü gebelikte klinik iyileşme daha yavaş, nüks (tekrar etme) ise daha sık olmaktadır.

Vajinal mantar nasıl tedavi edilir
Vajinal mantar için mutlaka doktorunuza başvurunuz ve onun önereceği ilaçları kullanınız. Tedavide kullanılan hem tablet şeklinde ağızdan alınan ilaçlar vardır hemde vajinal bölgeye uygulanan ilaçlar vardır.

Vajinal kaşıntının bitkisel tedavisi için formüller

ELMA SİRKESİ: Günde bir kere yarım çay bardağı kadar elma sirkesi ile vajina dışını yıkamak oldukça etkili bir vajinal kaşıntı tedavi yöntemidir. Elma sirkesi vajinal mantar enfeksiyonlarına karşı da çok etkilidir. Öncelikle bu yöntemi kullanmanız önerilir. Birçok kadın elma sirkesi ile vajinal kaşıntı ve mantar hastalıklarından kurtulmuştur.

EBEGÜMECİ: İki litre soğuk suyun içine 100 gram ebegümeci atılıp on iki saat bekletildikten sonra kaynatılmasıyla elde edilen su süzülüp söz konusu kaşıntılı bölge günde, iki kez sabah ve akşam yirmi dakika boyunca yıkanır.

SİNAMEKİ VE SİRKE : Bir çay fincanı kaynatılmış sirkenin içine bir tatlı kaşığı sinameki katılıp kısa bir süre beklendikten sonra söz konusu kaşıntılı bölgeye günde iki kez, sabah ve akşam sürülür.

Uyarı: Bitkisel yöntemleri kullanmadan önce mutlaka doktorunuza sorunuz.

Reklam

Kategori: Gebelik SorunlarıYorumlar

Yorum yok

Yorum Yapın

İsim *

E-posta *

Site